Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie

Biblioteka szkolna

 

 Godziny otwarcia biblioteki szkolnej

 

poniedziałek - 11.50 - 12.35

wtorek          - 10.55 - 11.40 oraz 12.45-13.30

środa            - 11.50 - 13.30

czwartek      - 11.50 - 12.35

piątek           - nieczynna

 

 

 

Biblioteka szkolna prowadzona jest kolejny rok  przez p.Małgorzatę Ostrowską. Pracuje w oparciu o plan pracy biblioteki szkolnej. Uczniowie poszerzają swoje wiadomości, wykorzystując księgozbiór podręczny, wyszukując materiały potrzebne do konkursów czy też przygotowując się do lekcji. W ramach lekcji bibliotecznych  zapoznano najmłodszych czytelników z funkcjonowaniem i regulaminem  biblioteki szkolnej. Wszystkie dzieci z klasy pierwszej zaczęły wypożyczać książki już w miesiącu wrześniu . Z biblioteki wypożyczają także książki rodzice niektórych dzieci z oddziału przedszkolnego.

W ramach pracy pedagogicznej prowadzone są rozmowy, pogadanki z uczniami poszczególnych klas na temat informacji czytelniczo- medialnej oraz z przysposobienia czytelniczego.

 

Współpraca z nauczycielami stwarza możliwość głębszej analizy czytelnictwa w poszczególnych klasach.

 

 Z zasobów biblioteki szkolnej korzystają także absolwenci naszej szkoły i nauczyciele.

 W celu urozmaicenia bibliotecznego księgozbioru kolejny rok prowadzona jest zbiórka książek używanych, w bardzo dobrym stanie oraz zakup nowych książek w ramach akcji "Tania książka".

W ramach upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych wśód dzieci kolejny rok w szkole prowadzona jest akcja "Cała Polska czyta dzieciom".