Akcje szkolne

Jesteś tu: » Strona główna » Akcje szkolne
  • Chcę być bezpieczny na drodze!

We wrześniu 2019 r po raz 19 przedszkolaki i uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w Akcji "Chcę być bezpieczny na drodze!". Akcja została zorganizowana na drodze w okolicy szkoły, wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Celem akcji było uświadomienie dzieciom czyhające niebezpieczeństwo ze strony pojazdów poruszających się po drodze oraz nauka najmłodszych prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci wręczały kierowcom "uśmiechnięte medale" za prawidłową jazdę w okolicach szkoły oraz częstowały sokiem z cytryny za niewłaściwą jazdę.

Co roku bardzo chętnie uczestniczą w akcji, ponieważ wspólnie z policjantami mogą zatrzymywać kierowców, powiedzieć im przygotowany wcześniej wierszyk i nagradzać za poprawną lub pouczać za niewłaściwą jazdę. Organizatorem akcji była nauczycielka p. Beata Iwańska - Zając.

 

  • Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

W ramach działalności szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody kolejny rok prowadzimy akcję "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Uczniowie w ciągu roku szkolnego 2019/2020 będą robili karmniki dla ptaków, które rozwieszą na terenie szkolnego boiska i na klombie przed szkołą, systematycznie zbierają karmę dla zwierząt z Łowickiego Schroniska, współpracują z Kołem Łowieckim "Łowiczanin" z Łowicza.

  • Akcja dożywiania

Co roku, przy współpracy z Urzędem Gminy w Łowiczu, chętni uczniowie za niewielką odpłatnością korzystaję z dożywiania. W ramach akcji uczniowie otrzymują na zmianę - zupę i drugie danie. Z roku na rok coraz więcej dzieci korzysta z akcji, ze wzglęgu na dużą ilość godzin spędzanych w szkole - zarówno na zjęciach obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz możliwość późniejszego odebrania dzieci przez pracujących rodziców. Ciepłe posiłki dowożone są do szkoły codziennie przez firmę kateringową.

  • Szklanka mleka

Po raz kolejny w roku szkolnym 2019/2020 dzieci naszej szkoły uczestniczą w akcji "Szklanka mleka". W tym roku dzieci z klas I - V otrzymują mleko niesmakowe, i jogurty. Jak twierdzą - są one bardzo smaczne i pożywne. 

  • Zbiórka makulatury

W tradycję szkoły weszła akcja zbierania makulatury. Akcją zajmuje się Samorząd Uczniowski. Wszystkie dzieci, rodzice i nauczyciele naszej szkoły bardzo chętnie biorąudział w zbórce makulatury, która po zebraniu większej ilości sprzedawana jest w punktach skupu. Pieniądze z akcji przeznaczane są na bieżącą działalność Samorządu Uczniowskiego.

| Strona 1 | Strona 2 |