Szkoła Podstawowa w Jamnie

Szkoła Podstawowa w Jamnie

99-400 Łowicz

Jamno 112

Tel.: (46) 838 90 90

E-mail: spjamno@wp.pl

Oddział przedszkolny

Dwa oddziały przedszkolne mieszczą się w kolorowych, świeżo odnowionych salach.

Od roku 2013/2014 dla chętnych dzieci w wieku 3 i 4 lata zorganizowaliśmy dodatkowy oddział przedszkolny. Zajęcia w przedszkolu odbywają się na dwóch grupach: dla 3-4 latków i 5-6 latków. Grupa 3-4 latków liczy obecnie 17 przedszkolaków a grupa 5-6 latków 8 dzieci, które korzystają z nieodpłatnych zajęć edukacji przedszkolnej oraz lekcji języka angielskiego. Dzieci ponadto uczestniczą dwa razy w tygodniu w zajęciach rytmiczno – tanecznych, gimnastyki korekcyjnej oraz logopedy.

Dzięki nowatorskiemu projektowi edukacyjnemu nasze pięciolatki i sześciolatki biorą udział w innowacyjnych zajęciach „Uczymy się czytać przez zabawę”, co stanowi doskonałe przygotowanie dzieci do nauki w klasie pierwszej”.

W roku szkolnym 2014/2015 obydwa oddziały przedszkolne: jeden dla 5- i 6-latków, drugi dla 3- i 4-latków zostały wyposażone w estetyczne i nowoczesne meble oraz barwne i ciekawe pomoce dydaktyczne pozyskane z projektu POKL 9.1.1 „Sukces osiągniemy, gdy w przedszkola zainwestujemy”: tablice interaktywne, telewizory 3D, laptopy oraz atrakcyjne, kształtujące wszechstronny rozwój zabawki.

Do potrzeb najmłodszych zostały przystosowane toalety.  Dla najmłodszych zadbaliśmy o miejsce do odpoczynku (poduchy, leżaczki).

   

Artykuły