Jasełka 2016

Jesteś tu: » Strona główna » Jasełka 2016

Jasełka 2016

„Myślę, że ludzie zapominają o bardzo ważnej życiowej prawdzie.
Zapominają o tym, że – najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Za mało tej prawdzie poświęcają swojego czasu.
Lecz Tobie nie wolno o tym zapomnieć.
Zapamiętaj mój sekret: „Dobrze się widzi tylko sercem”

.„Jeżeli kochasz sercem patrz”

Słowa te stanowiły główne przesłanie tegorocznych Jasełek z Małym Księciem, które uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie  przedstawili dla seniorów oraz zaproszonych gości. Wszystkich gorąco powitali Maryja ( Wiktoria Gromek kl III) i Józef (Damian Kruk kl III) i zaprosili do wspólnego kolędowania. 
W inscenizacji pojawił się Mały Książę (rewelacyjnie zagrany przez Łukasza Kobra z kl V) z powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, który swoją postawą, filozoficznymi pytaniami oraz stwierdzeniami przekazał nam, że „w życiu liczy się tylko miłość”. Występujący unaocznili widzom problemy współczesnego człowieka, jakimi są notoryczny BRAK CZASU oraz istnienie ZŁA. Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy zajęci są tylko sobą i swoimi sprawami. Nie zwracają uwagi na bożonarodzeniową szopkę i Jezusa. A przecież  … „Dziś niebo się otwiera. Dziś Bóg staje się człowiekiem. Dziś rodzi się BÓG – MIŁOŚĆ….” Młodzi aktorzy  wykazali się profesjonalizmem i dojrzałością, przekazując trudne i pouczające treści. Przesłanie jasełek z „Małym Księciem” jest bardzo czytelne i dla każdego zrozumiałe. Jednocześnie pozwala, choć przez chwilę zastanowić się nad naszym życiem, nad tym, do czego zmierzamy i za czym nieustannie gonimy oraz pomyśleć o sensie naszego życia. Następnie głos zabrali pani dyrektor Marzanna Kujawiak oraz zaproszeni  goście:  Wójt Gminy Łowicz- Andrzej Barylski,  ksiądz Bogdan Skóra, Przewodnicząca Koła  Gospodyń Wiejskich  ze Świeryża II – Pani Beata Podrażka, którzy nawiązywali do symboliki Świąt Bożego Narodzenia składając wszystkim świąteczne życzenia. Przedstawienie uwieńczyła kolęda „Dzień jeden w roku” oraz życzenia i piosenka w wykonaniu pięcio i sześcioletnich dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Ogromne oklaski, uśmiech , a także i niekiedy łzy w oczach widzów były dowodem na to ,że nasze przedstawienie podobało się Pozostaje tylko mieć nadzieję ,że to czego nauczyliśmy pozostanie w sercach i nie pozwolimy na to , aby brakowało nam w życiu czasu na miłość.
”Jeżeli kochasz sercem patrz”

Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem , piękne dialogi , kostiumy małych aktorów , kolędy, pastorałki, także piosenka „ Gdzie jesteś Mały Książe „ wprowadziły nas w klimat świąt Bożego Narodzenia. Po obejrzeniu spektaklu  rozpoczęła się uroczysta wigilia z dzieleniem się opłatkiem.